Siikajoella, Helsingissä ja pakolaiskylä Al’Arroubissa asuvien taiteilijoiden videoblogi, eli vlogi, jatkaa tarinaa. Kaikki kolme ovat päivitäneet sivulleen uusia videoita.
https://www.youtube.com/watch?v=09n4watUORs
Kakkosvideossa kerrotaan jokaisen kodista, ja uusimmassa on aiheena lähteminen. Omassa vlogissaan Helena kuvaa matkaa Siikajoenkylältä Ouluun. Miten Ouluun pääsee, kauanko matka kestää, mitä näkyy välillä ja mitä matkan aikana ehtii ajatella.
https://www.youtube.com/watch?v=BYswHck3CME&t=7s
Helsinkiläinen Ville käy videossaan läpi kaikki Helsingin vaihtoehdot reissaamiseen lähelle tai kauas. Menopelejä on jo useampia kuin Helenalla.
Videot löytyvät taiteilijaryhmän nettisivuilta osoitteesta s-h-a.weebly.com sekä suoraan YouTubesta.
Videoita ilmestyy vielä kuusi, niiden julkaisupäivät ovat 2.2., 4.2., 6.2., 8.2., 10.2. ja 12.2.2017.