Lataa nyt: Sii­ka­jo­ki­laak­so-so­vel­lus pitää sinut kiinni pai­kal­lis­uu­ti­sis­sa

Mainos: Tutustu Siikajokilaakso Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

So­siaa­li- ja krii­si­päi­vys­tys aloitti hel­mi­kuun alussa Ou­las­kan­kaal­la – kuo­lon­uh­re­ja vaa­ti­nut on­net­to­muus nos­tat­ti muis­to­ja ja vahvoja tun­tei­ta

Kuntien yhteinen sosiaali- ja kriisipäivystys aloitti toimintansa helmikuun alussa. Pääpaikkana on Oulaskangas Oulaisissa, mutta työtä tehdään laajalla toimialueella.

Siikajokilaakso
Alkuvuoden aikana tehdyt päivystykset ovat osoittaneet, että perheväkivalta on kasvussa päivystysalueeseen kuuluvan 17 kunnan alueella.
Alkuvuoden aikana tehdyt päivystykset ovat osoittaneet, että perheväkivalta on kasvussa päivystysalueeseen kuuluvan 17 kunnan alueella.
Kuva: Peura Pekka/arkisto

Siikajokilaakson levikkialueen kunnat ovat mukana sosiaali- ja kriisipäivystyspalvelussa, joka alkoi helmikuun alussa. Pääpaikkana toiminnalle on Oulaskangas Oulaisissa, mutta työtä tehdään maantieteellisesti laajalla alueella, joka käsittää seitsemäntoista kuntaa.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.