Maa­ta­lous odottaa valtion tu­ki­pa­ke­tin ja­ka­mis­ta - sitä ennen on vain sin­ni­tel­tä­vä

MTK-Keskipisteen kevätkokouksessa puitiin jo, mutta ei satoa, vaan maailmantilanteen vaikutuksia kotimaan maatalouteen. Moni tulevaan satokauteen vaikuttava asia on jo "kortilla", kuluttajilla iso rooli tuottajien toimeentulossa.

Siikalatva/Kestilä
MTK Keskpipisteen johtokunta tuntee tässä maailmantilanteessa huolta koko maatalousalaa kohtaan. Elina Mastokangas, Jarmo Träskelin, Riku Pussinen ja Saija Hyttinen jakavat muiden tuottajien kanssa samat huolet ja murheet, mutta eivät unohda huumoria, saati yhteen hiileen puhaltamista. Monenlaista kokoontumista ja yhdessä tekemistä on luvassa tällekin toimintakaudelle kaikille ikäpolville.
MTK Keskpipisteen johtokunta tuntee tässä maailmantilanteessa huolta koko maatalousalaa kohtaan. Elina Mastokangas, Jarmo Träskelin, Riku Pussinen ja Saija Hyttinen jakavat muiden tuottajien kanssa samat huolet ja murheet, mutta eivät unohda huumoria, saati yhteen hiileen puhaltamista.
Ilmoita asiavirheestä