Ruo­ko­lah­den lavalla tans­si­taan kah­des­ti vii­kos­sa – kes­ki­vii­kon ve­to­nau­la­na oli tans­si­yh­tye Komiat

Ruokolahden lavalla nähtiin keskiviikkona iskelmällistä tanssimusiikkia soittava Komiat, jotka ovat keränneet suosiota erityisesti nuoremman väen keskuudessa.

Siikajoki/Paavola

Paavolassa, Siikajoen rantatörmällä sijaitsevalla Ruokolahden lavalla on järjestetty tansseja jo vuodesta 1956. Lavan toiminnasta vastaa Paavolan Nuorisoseura, joka ylläpitää lavaa talkoovoimin.

Tämän kesän tanssit käynnistyivät toukokuun lopussa ja niitä järjestetään syyskuun alkuun asti, lauantaisin sekä keskiviikkoisin.

Kesällä on aikaa lukea ja viihtyä!

Nappaa Siikajokilaakso Digin _1. kk vain 1 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Siikajokilaakson pelit

Pelaa Siikajokilaakson digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä