Jac­que­li­ne Agui­le­ra Velás­quez päätti ettei pyö­rit­te­le peu­ka­loi­ta – kun­nia­merk­ki kertoo, että muu­ta­kin on tullut tehtyä

Vaalitulos kahdeksan vuotta sitten valoi Jakiin niin paljon voimia, että hän innostui toimimaan vapaaehtoistyössä. Ansiokas työ on tullut palkituksi.

Siikajoki/Revonlahti
Jacqueline Aguilera Velásquez sai Suomen valkoisen ruusun ritarimerkin kultaristein tekemästään merkityksellisestä vapaaehtoistyöstä.
Jacqueline Aguilera Velásquez sai Suomen valkoisen ruusun ritarimerkin kultaristein tekemästään merkityksellisestä vapaaehtoistyöstä.
Kuva: Kirsi Junttila

Revonlahden kotikyläyhdistyksen pitkäaikainen jäsen ja nykyinen puheenjohtaja, kerhojen vetäjä, kunnanvaltuutettu, kunnanhallituksen, pitäjäpäivätoimikunnan ja markkinointityöryhmän jäsen, opettajana sekä koulussa että kansalaisopistossa, koulunkäynninohjaaja, hanketyöntekijä, seutukunnan kotoutumispalvelujen työntekijä.

Mainos
Siikajokilaakson pelit

Pelaa Siikajokilaakson digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä