LapWall Oyj tiedotti 18. maaliskuuta suunnittelevansa listautumisantia ja osakkeidensa hakemista listattavaksi Nasdaq Helsinki Oy:n eli Helsingin Pörssin ylläpitämälle First North Growth Market Finland -markkinapaikalle.
Yhtiön hallitus on päättänyt laskea liikkeeseen alustavasti enintään 1 294 868 yhtiön uutta osaketta ja valtuuttaa yhtiön johdon jättämään listalleottohakemuksen Helsingin Pörssille osakkeiden listaamiseksi First Northiin. Listautumisannin merkintäaika alkaa torstaina 24.3.2022 kello 9.30 ja se voidaan keskeyttää aikaisintaan 30.3.2022 kello 16.30.
Jos listautumisanti ylimerkitään, yhtiön hallituksella on oikeus lisätä tarjottavien osakkeiden määrää enintään 551 471 yhtiön uudella osakkeella eli lisäosake-erällä.