Tunnustusta aktiivisille kyläläisille: Re­von­lah­ti on maa­kun­nan vuoden kylä

Mainos: Syksyn supertarjouksena Siikajokilaakso Digi 6 kk vain 29 €, tilaa tästä!

Tilaajille

Ruuk­ki­lai­nen Minda Ala-aho mukana kovassa seu­ras­sa – Taek­won-don MM-ki­sat Tam­pe­reel­la alkavat 6. syys­kuu­ta

Siikajoki
Antti Kukkosen ja Minda Ala-ahon taidonnäyte vuodelta 2019. Ala-aho on Suomen maajoukkueen mukana Tampereella kilpailemassa MM-mitaleista.
Antti Kukkosen ja Minda Ala-ahon taidonnäyte vuodelta 2019. Ala-aho on Suomen maajoukkueen mukana Tampereella kilpailemassa MM-mitaleista.
Kuva: Tiina Niinimaa

Maailman parhaat Taekwon-do-urheilijat kokoontuvat Tampereelle 6.–9. syyskuuta. Heidän joukossaan on ruukkilainen Minda Ala-aho.

Taekwon-don maailmanmestaruuskilpailut järjestetään Tampereen Messu- ja urheilukeskuksessa syyskuun alussa, ja kisat tuovat Tampereelle kaikkiaan yli 1 900 kilpailijaa, valmentajaa, tuomaria ja toimihenkilöä kaikkialta maailmasta.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.