Tunnustusta aktiivisille kyläläisille: Re­von­lah­ti on maa­kun­nan vuoden kylä

Mainos: Syksyn supertarjouksena Siikajokilaakso Digi 6 kk vain 29 €, tilaa tästä!

Tilaajille

Valtio apuun, sanoo Kas­tel­li-ta­lo­jen toi­mi­tus­joh­ta­ja – "Tuki pien­ta­lo­ra­ken­ta­mi­sel­le koh­dis­tui­si suoraan ko­tei­hin"

Pientaloja tekevissä yrityksissä on nyt isoa vaihtelua. Kastelli-talot Oy:n toimitusjohtaja Joran Hasenson sanoo, että vahvemmat pärjäävät vielä kohtuullisesti, mutta heikompiin suhdannekäänne osuu kipeästi.

Kastelli-talot Oy:n toimitusjohtaja ja Pientaloteollisuus ry:n puheenjohtaja Joran Hasenson sanoo, että nyt olisi valtiolla hyvä hetki tukea myös pientalorakentamista.
Kastelli-talot Oy:n toimitusjohtaja ja Pientaloteollisuus ry:n puheenjohtaja Joran Hasenson sanoo, että nyt olisi valtiolla hyvä hetki tukea myös pientalorakentamista.
Kuva: Jukka-Pekka Moilanen

Oululaisen pientalorakentaja Kastellin toimitusjohtaja ja Pientaloteollisuus ry:n puheenjohtaja Joran Hasenson torjuu ajatuksen, että pientalorakentaminen olisi nyt kriisissä, mutta valtion avulle olisi käyttöä.

– En ehkä käyttäisi sanaa kriisi.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.