Toisiko kei­no­to­del­li­suus nos­tet­ta Sii­ka­lat­val­le?

Virtuaaliteknologia on lyönyt pelimaailmassa läpi aikoja sitten. Virtuklubi-hanke herättelee sekä yritys- että kuntakenttää alan hyödyntämiseen.

Virtuaaliteknologia on lyönyt pelimaailmassa läpi aikoja sitten. Virtuklubi-hanke herättelee sekä yritys- että kuntakenttää alan hyödyntämiseen.

Tilaajille
Tilaajille
Siikalatva
Kehitysrehtori Riikka Leinonen tutustui kunnanjohtaja Pirre Seppäsen kanssa Virtuklubin luomaan virtuaaliopetusluokkaan Piippolan Jedulla. Luokan välineet tulevat olemaan mys lukion käytössä ja toiveissa olisi saada ne mukaan opetukseen tavalla tai toisella. Ainakin taustalla näkyvä kosketustaulu toimii tabletin tavoin ja siihen voi tarvittaessa laskea vaikkapa matematiikan laskuja ja tallettaa ne muistiin jatkokäyttöä varten.Lukiota käyvä Elina Filppula tutustui virtuaalilasien avulla aivojen anatomiaan.
Kehitysrehtori Riikka Leinonen tutustui kunnanjohtaja Pirre Seppäsen kanssa Virtuklubin luomaan virtuaaliopetusluokkaan Piippolan Jedulla. Luokan välineet tulevat olemaan mys lukion käytössä ja toiveissa olisi saada ne mukaan opetukseen tavalla tai toisella.
Ilmoita asiavirheestä