Tilaajille

Sii­ka­joen pi­tä­jä­päi­vä­vii­kon vietto alkoi laulun siivin – ­koh­taus­paik­ka vaihtui sateen vuoksi Rum­pa­ris­ta ko­ti­seu­tu­ta­lok­si

Siikajoen pitäjäpäiväviikon vietto alkoi maanantaina, jolloin ohjelmassa oli musisointia palvelutaloissa ja kylien illat Revonlahdella ja Siikajoenkylällä.

Siikajoki/Revonlahti
Siikajoen pitäjäpäiväviikon vietto alkoi Revonlahdella yhteislaulun merkeissä Revonlahden kylätalolla. Säestäjänä oli Junnu Lepola.
Siikajoen pitäjäpäiväviikon vietto alkoi Revonlahdella yhteislaulun merkeissä Revonlahden kylätalolla. Säestäjänä oli Junnu Lepola.
Kuva: Sari Kihnula

Etukäteen oli sovittu, että luonnonhelmassa, Rumparin virkistyspuistossa kohtaamisen sijaan tavataan Revonlahden kylätalolla, jos sää ei ole suotuisa.

Mainos
Siikajokilaakson pelit

Pelaa Siikajokilaakson digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä